Kullanıcı Sözleşmesi

Anasayfa » Kullanıcı Sözleşmesi

Bereketlimutfak Ziyaretçi ve Gizlilik Sözleşmesi

Bereketlimutfak Ziyaretçi ve Gizlilik Sözleşmesi (diğer kısımlarda “Sözleşme” olarak belirtilecektir), http://www.bereketlimutfak.com’a (Bundan sonra kısaca “bereketlimutfak.com” olarak belirtilecektir.) üye olacak ya da bereketlimutfak.com’u ziyaret edecek internet kullanıcıları ve üyeler (Bundan sonra kısaca “Ziyaretçi” olarak belirtilecektir.) arasında tanzim edilmiştir.

1. bereketlimutfak.com, üyelerine tarif, resim, yemek menüsü, bilgi, dikkat edilmesi gereken hususlar, ev ve mutfak ile ilgili araç gereçler, püf noktaları paylaşabilecekleri ve bu paylaşımlar hakkında yorum yapabilecekleri ortam sağlayan bir  blog site hizmetidir.

2. Ziyaretçi, bereketlimutfak.com’a üye olarak veya bereketlimutfak.com’u ziyaret ederek bu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılır.

3. Ziyaretçi, bereketlimutfak.com’u ziyaret ederken bu Sözleşme’ye, bereketlimutfak.com tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Ziyaretçi’ye aittir.

4. Ziyaretçi’nin, bereketlimutfak.com’a tarif yükleyebilmesi, tariflere yorum yapabilmesi için anasayfada bulunan “Yeni Üyelik Oluşturun” linkini tıklayarak; gerekli verileri girerek bereketlimutfak.com’a üye olması gerekmektedir. Ayrıca facebook hesabı ile içerik paylaşabilir, yorum yapabilir ve emoji ile tepki verebilir, bu işlemler için üye olması gerekmemektedir.

5. Üyelik hesabında hiç kimseyi rahatsız edici veya herhangi birinin özgürlük alanına girecek şekilde veri olmamalıdır, başkasının kimliği, fotoğrafı, bilgileri ile izin almaksızın kullanıcı adı oluşturulamaz, üye olunamaz.

6. Ziyaretçi, hesabında belirttiği bilgilerin doğruluğu ve hesabını aktif tutmakla sorumludur.

7. Ziyaretçi, berekelimutfak.com’a Facebook ile üye olmuşsa, bereketlimutfak.com’un Facebook sayfasında yer alan ve facebook tarafından üye olunurken ziyaretçiye iletilen bilgilere bereketlimutfak.com’un tariflere erişme imkanı tanınmış sayılmaktadır. Ziyaretçi Facebook’tan yer alan gizlilik ayarlarından hangi bilgilerin bereketlimutfak.com tarafından ulaşabileceği hususunu düzenleyebilir.

8. Ziyaretçi, üyeliğini sonlandırmak istediğinde Shef isimli yöneticiye üyeliğinin sonlandırmak istediğine dair mesaj göndererek üyeliğini sonlandırabilir, tekrar yine aynı şekilde aktif hale getirebilir.

9. Ziyaretçi, bereketlimutfak.com’un üyelerini re’sen üyeliğini sonlandırabileceğini, geçici olarak kapatabileceğini, üyelik hesabındaki bilgileri silebileceğini, bu durumda üyenin bereketlimutfak.com’dan hiç bir talepte bulunamayacağını kabul etmiş sayılır.

10. Üyelerin 1 yıl boyunca herhangi bir güncelleme, giriş yapmaması durumunda üyelikleri silinebilir.

11. bereketlimutfak.com domain (alan) adı ile üyelerin hesapları dahil olmakla alt alan adlarına ilişkin tüm haklar bereketlimutfak.com’a aittir. Üyelerin bu alan adlarına ilişkin herhangi bir hak talep etmeleri söz konusu değildir, üyelerin üyelikleri silinmesi halinde aynı alan adları başka üyelerce kullanılabilir.

12. bereketlimutfak.com tarif yorum kısmına, herkesin görebileceği kısımlara veya mesaj alanlarına diğer üye veya ziyaretçileri rahatsız eden, onur kırıcı, taciz, hakaret ve tehdit içerir mesajlar gönderen kişiler bereketlimutfak.com tarafından üyelikten çıkarılarak gerekli görüldüğü takdirde ilgili ceza kanunu uyarında hakkında adli işlem başlatılacaktır.

13. bereketlimutfak.com’a video, resim, tarif, bilgi, makale, menü, yemek menüsü, püf noktaları, dikkat edilmesi gereken hususlar bereketlimutfak.com üyeleri tarafından yüklenecektir.

14. bereketlimutfak.com’a yüklenen her türlü veri doğru ve özgün olmalıdır. Ziyaretçi tarafından bereketlimutfak.com’a eklenen her türlü veri ilgili kanuna uygun olup olmadığı tamamen Ziyaretçi’nin sorumluluğundadır.

15. bereketlimutfak.com, herhangi bir tarifi veya veriyi, yükleyen üyeye haber vermeksizin, değiştirme veya kaldırma hakkında kendi iradesi kapsamında sahiptir. Böyle bir durumda üyenin bereketlimutfak.com’dan herhangi bir şey talep etme hakkı yoktur.

16. bereketlimutfak.com, Ziyaretçi’den onaya sunulan tarifi, gerekçe göstermeden onaylamama, yayınlamama hakkına sahiptir.

17. bereketlimutfak.com’da yayınlanan tüm tarif ve verileri kullanmak dışında başka bir amaç için kullanamaz, taklit edemez, değiştiremez, dağıtımını yapamaz, depolayamaz, ziyaretçi, bereketlimutfak.com’da bulunan tarif ve verileri satamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez.

18. bereketlimutfak.com’da yayınlanan hiçbir şey başka bir yerde veya mecrada kullanılamaz, yayınlanamaz.

19. Ziyaretçi, bereketlimutfak.com’a yükleyeceği tarif vs. herşeyde üçüncü kişilerin özgürlük haklarına zarar verecek şekilde yasaya aykırı unsur bulunmayacağını taahhüt etmiş sayılır.

20. Ziyaretçi, bereketlimutfak.com’da hiç bir şekilde açıktan veya gizli şekilde ticari veri bereketlimutfak.com’un izni olmaksızın yayınlanamaz, eğer ticari amaçlarla kullanılmak isteniyorsa bereketlimutfak.com ile iletişime geçiniz.

21. bereketlimutfak.com bazı kısım veya kategorilerini ücretli hale getirebilir ve bu ücreti kendisi belirleyebilir.

22. bereketlimutfak.com’a üye olanlar, üyelikleri bitse bile üye oldukları sırada gerçekleştirdikleri tüm olaylardan ve yükledikleri tüm verilerden kendileri sorumludurlar.

23. bereketlimutfak.com, üyeliklerin hesap güvenliği için elinden gelen özen ve dikkati gösterecektir, ancak üyelik sahipleri şifrelerini 3. kişilerin eline geçmemesi için gerekli özeni göstermelidir, üyenin şifresinin 3. kişilerin eline geçmesi durumunda bu durum acil bir şekilde tarafımıza bildirilmelidir, aksi takdirde üye adına 3. kişilerin yapmış oldukları tüm yasa dışı eylem sorumluluğu üye sahibi kişiye aittir.

24. Ziyaretçi, bereketlimutfak.com’un veritabanı, tema veya kodlarına hiç bir korsan faaliyette bulunamaz, çalışma şeklini değiştirmeye, dönüştürmeye teşebbüs edemez veya sitenin çalışmaz hale gelmesini sağlayamaz, aksi takdirde bereketlimutfak tarafından tüm hukuki ve cezai işlemler başlatma ve talepte bulunma hakkı saklıdır.

25. Tüm hakları bereketlimutfak.com’a ait olan içerikler şahsi kullanım dışında hiç bir şekilde ve hiç bir mecrada yayınlanamaz. ,

26. bereketlimutfak.com’un korsan yazılıma maruz kalması halinde ziyaretçinin bilgisayarında, cep telefonunda, uygulamalarında veya programlarında meydana gelebilecek herhangi bir zarardan yükümlülüğü, sorumluluğu yoktur, kullanıcının gerekli önlemleri almak kendi sorumluluğundadır.

27. bereketlimutfak.com yayın misyonunu, şeklini istediği zaman istediği şekilde ziyaretçiyi bilgilendirmeden dönüştürebilir veya sonlandırabilir.

28. Ziyaretçinin bereketlimutfak.com’a belirttiği kişisel bilgiler ve IP numaraları tarafınızdan silinse dahi tarafımızdan saklanabilir, fakat IP bilgileri yasal süresinden sonra saklamayacaktır.

29. bereketlimutfak.com, resmi yerlerden müzekkere gönderilmesi durumunda ziyaretçi bilgilerini ilgili yerlere bildirecektir.

30. Ziyaretçi, bereketlimutfak.com’da bulunduğu süre boyunca bilgisayarınıza çerez yerleştirebilir, bu çerezler kişisel bilgilerinizi almak için değil, bilgisayar oturum bilgilerinize erişmek için ziyaretçiyi tekrar tanımak için kullanılabilir.

31. bereketlimutfak.com yayınladığı tarif vesair verilerde başka sitelerin linklerini verebilir, bu linklerin ziyaretçi tarafındna tıklanması halinde söz konusu siteler bereketlimutfak.com ile ilgisi olmayan ve bu sözleşme kapsamında olmayan sitelerdir, bu sitelerde meydana gelebilecek zararlardan ötürü sitemiz yükümlü değildir.

32. Sözleşmedeki maddelerden birisinin geçersiz olması durumunda diğer maddeleri geçersiz saymayacaktır.

33. Taraflar’ın Sözleşme’den kaynaklanan haklarını kısmen veya tamamen kullanmamaları veya bunlara aykırı hareket etmeleri, hiçbir suretle bu haklardan feragat ettikleri anlamına gelmeyecektir.

                                                                                                                                                    bereketlimutfak.com

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün Tarifi Açıklaması
Hira Tatlısı Tarifi

Hira Tatlısı Tarifi Hira Tatlısı denemenizi tavsiye ederim